سالن عقد شرق تهران سالن عقد روف گاردن در شرق تهران محضر عقد روف گاردن شرق تهران

قبل از بررسی بهترین مدت زمان نامزدی، می بایست در ابتدا راجع به دوران نامزدی صحبت شود. نامزدی در حالت کلی به مدت زمانی گفته می شود که مرد از زن خواستگاری می کند تا زمانی که با او ازدواج کند. تعبیر دیگر دوران نامزدی، از زمان برقراری عقد بین مرد و زن تا زمان برگزاری عروسی می باشد. این مدت زمان جزو یکی از بهترین زمان های زندگی مرد و زن است و می بایست به درستی آنرا تنظیم نمود. هرگونه افزایش و یا کاهش مدت زمان نامزدی می تواند عواقب تلخی را بهمراه داشته باشد در نتیجه برنامه ریزی درست و ازدواج به موقع، بسیار پراهمیت می باشد.

دوران نامزدی

دوران نامزدی، اغلب به منظور آماده شدن طرفین برای ازدواج و همچنین ارتباطات خانواده ها و شناخت یکدیگر می باشد. طی این دوران، مرد و زن با یکدیگر بیشتر از گذشته ارتباط برقرار میکنند و نسبت به یکدیگر به درک بهتری می رسند و متوجه خواهند شد که آیا برای یکدیگر مناسب هستند یا خیر.

این مدت زمان به شرایط مرد و زن بستگی دارد و مدت زمان دقیقی را برای آن نمی توان در نظر گرفت و به صورت بازه بندی مشخص می شود. انتخاب درست مدت زمان بازه است که راهگشا خواهد بود. دوران نامزدی اگرچه جزو شیرین ترین دوران زندگی هر فرد به حساب می آید، اما هم مرد و هم زن می بایست در طی این مدت نسبت به شناخت یکدیگر بیشترین تلاش ممکن را انجام دهند.

در طول این مدت، اخلاقیات و شیوه زندگی هر دو طرف نمود پیدا خواهد کرد و می بایست این رفتارها کاملا مطابق با واقعیت باشد تا زندگی آینده مرد و زن به مخاطره نیافتد.

9 - بهترین مدت زمان نامزدی

تعیین مدت زمان نامزدی

مدت زمان نامزدی

همانطور که اشاره شد، این مدت زمان نسبی است و بر اساس توافقات ایجاد شده بین دو خانواده مقرر می شود. بروز انواع و اقسام مشکلات، از جمله ادامه تحصیل، سربازی، خرید مسکن، جهیزیه و… می تواند باعث افزایش مدت زمان نامزدی شود.


برگزاری مراسم عقد و عروسی در روف گاردن سالن عقد ایما


در صورتی که این مدت زمان از حد خود تجاوز کند، شیرینی رابطه زن و مرد از بین خواهد رفت و با رفت و آمدهای مکرر، لذت دوران نامزدی کاسته خواهد شد و به یک امر عادی و نابه جا تبدیل خواهد شد که زن و مرد را دلسرد خواهد کرد. به همین دلیل است که اغلب مسائل این چنینی می بایست قبل از زمان نامزدی صورت بگیرد و هر دو طرف با آمادگی کامل وارد دوران نامزدی شوند تا مشکلات مالی باعث وقفه افتادن و کاستن هیجان قبل از ازدواج نشود.

در صورت افزایش و یا کاهش مدت زمان معقول نامزدی خطرات مختلفی آینده زن و مرد را تحت تاثیر قرار داد که به آنها می پردازیم.

مزایا و معایب نامزدی طولانی

طولانی شدن نامزدی به خودی خود بد نیست، به عنوان مثال در صورتی که یکی از طرفین در حال تحصیل می باشد، به منظور اتمام تحصیل فرد ممکن است، مراسم ازدواج به تاخیر افتاده و نامزدی طولانی تر شود.

این موارد نه تنها باعث شناخت بیشتر خانواده ها از یکدیگر می شود، بلکه باعث می شود تا طرفین با دید باز قدم بردارند و مشکلات سرراه خود را قبل از زمان ازدواج از پیش بردارند.

اما از طرف دیگر، با افزایش زمان نامزدی همان طور که اشاره شد، لذت پیوند بین زن و مرد کم کم کاسته می شود. و یا به عنوان مثال با ایجاد انواع حرف و حدیث از اطرافیان و بروز تفکرات نابجا، رابطه بین زن و مرد شکرآب شود و به جدایی بیانجامد.

0000 - بهترین مدت زمان نامزدی

حلقه نامزدی

مزایا و معایب نامزدی کوتاه مدت

دوران نامزدی، دقیقا همانند یک شمشیر دولبه است. در صورتی که مدت زمان نامزدی کمتر از حد معقول باشد نیز می تواند آسیب های متعددی را همانن نامزدی طولانی مدت ایجاد کند.

اگرچه به دلیل کمتر بودن زمان نامزدی، شور و اشتیاق زن و مرد برای ایجاد این پیوند بسیار بالاتر است، اما با پیشروی کردن در زندگی زنانشویی به مرور به شرایط جدید خود عادت خواهید کرد. در نتیجه به سرعت استرس های ناشی از زندگی زنانشویی کاهش خواهد یافت.

اما از سمت دیگر این نوع از نامزدی، باعث شناخت کمتر از طرفین می شود. همچنین ممکن است توقعات طرفین در نظر گرفته نشود و تصمیمات کورکورانه باعث از بین رفتن زندگی زنانشویی در آینده شود. در صورتی که مدت زمان نامزدی کاهش یابد، هر دو طرف به سرعت وارد یک تعهد جدی می شوند و لذت دوران نامزدی را که یکی از شیرین ترین لحظات زندگی است از دست می دهند.

همچنین فشار مالی می تواند باعث اذیت شدن خانواده ها شود و به آنها فشار وارد کند.

در نتیجه می بایست نسبت به مدت زمان عقد، توجه کافی داشت. این دوره نه تنها یکی از بهترین دوران زندگی هر فرد به حساب می آید، بلکه نقطه پرتابی برای طرفین می باشد. پرشی که اگر خیلی زود انجام شود به شکست منجر خواهد شد و اگر دیر اتفاق افتد، ممکن است باعث فروپاشی شود. همانطور که تعادل در تک تک لحظات زندگی باید رعایت شود، باید این تعادل در مدت زمان نامزدی نیز لحاظ شود تا زندگی زوجین در آینده به مخاطره نیافتد.