سالن عقد شرق تهران سالن عقد روف گاردن در شرق تهران محضر عقد روف گاردن شرق تهران

هنگامی که مرد و زن آماده آغاز زندگی مشترک خود می شوند، به مناسبت رسمی سازی این تصمیم اقدام به برگزاری مراسم ازدواج می کنند. در این جشن باشکوه، همه چیز می بایست در بهترین حالت خود قرار داشته باشد. برگزاری مراسم عقد و عروسی در سالن عقد فضای باز که با نام سالن عقد روف گاردن نیز شناخته می شود، می تواند یکی از انتخاب ها باشد.

سالن عقد فضای باز

سالن عقد روف گاردن یا فضای باز به سالن هایی گفته می شود که علاوه بر داشتن ساختمان، از محیط باز پیرامون ساختمان اصلی، جهت پذیرایی از مهمانان و حتی برگزاری مراسم عقد نمادین و نشستن عروس و داماد استفاده می شود. برگزاری جشن عقد و عروسی در فضای باز نه تنها باعث می شود هوای تازه به صورت مداوم در حال گردش باشد، از لحاظ تزئین و محل قرار گیری میزها و صندلی ها نیز، دست دکوراتور کاملا باز است و می تواند به بهترین نحو ممکن دکوراسیون محیط را انجام دهد.

در حالت کلی می توان چندین ویژگی مهم را برای سالن عقد فضای باز در نظر گرفت که ایما عقد به معرفی آنها می پردازد:

001 - ویژگی های سالن عقد فضای باز (روف گاردن)

سالن عقد فضای باز

تمیزی و پاک بودن سالن

از آنجایی که این سالن به صورت فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد به طور مداوم در معرض گرد و غبار قرار دارد. بنابراین حفظ نظافت و تمیزی میز و صندلی یکی از ارکان اصلی جهت برگزاری مراسم در سالن عقد روف گاردن می باشد. در صورتی که سالن عقد روف گاردن تمیز نباشد، نشان از ضعف کادر خدماتی مجموعه می باشد در نتیجه رزرو آن مجموعه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی قابل توجیه نمی باشد.


 مجلل ترین سالن عقد روف گاردن در شرق تهران


نورپردازی مناسب

فضای باز، همانند سالن های مسقف نیست که از لوسترهای پرنور بهره ببرد. از آنجایی که مراسم عقد و عروسی معمولا تا پاسی از شب طول می کشد، نورپردازی محیط سالن فضای باز بسیار مهم می باشد. مجالس عروسی عموما پرنور برگزار می شود و از لامپ های پر نور و در عین حال کم مصرف استفاده می شود. در صورتی که نورپردازی به طرز قابل قبولی انجام نشود، می تواند باعث کاهش کیفیت مجلس برگزار شده شود و تجربه ای نامناسب را برای مهمانان و عروس و داماد ایجاد کند.

داشتن پارکینگ وسیع

فضای باز به دلیل آنکه از وسعت بیشتری نسبت به فضای بسته بهره می برد، عموما تعداد بسیار بیشتری از مهمانان را در خود جای میدهد. از همین رو در صورتی که فکری برای محل پارک خودروهای مهمانان نشود، می تواند باعث استرس و اضطراب مهمانان شود و در نتیجه نهایت لذت از مراسم برگزار شده به دست نخواهد آمد. وجود پارکینگ به اندازه و تعداد کافی می تواند هم امنیت را به ارمغان بیاورد و هم استرس ناشی از پیدا کردن جای پارک و طی مسافت طولانی برای رسیدن به خودرو را از بین ببرد.

002 - ویژگی های سالن عقد فضای باز (روف گاردن)

سالن عقد روف گاردن

تزئین سالن و سفره عقد

مراسم عقد و عروسی از آنجایی که به صورت کاملا توسط دوربین ضبط می شود، می بایست از دکوراسیون مناسبی برخوردار باشد. اگرچه شب عروسی تنها در چندین ساعت خلاصه می شود، اما لحظه به لحظه آن فراموش ناشدنی خواهد بود. در نتیجه وجود نقص در دکوراسیون به سرعت مشخص خواهد شد و در صورت فیلم برداری و گرفتن عکس، این موضوع قابل رویت خواهد بود. در نتیجه تزئین سالن و سفره عقد به شیوه درست و اصولی می بایست انجام شود. در غیر این صورت جذابیت این شب رویایی دو چندان نخواهد شد.

سرو صحیح نوشیدنی و شیرینی

از آنجایی که برگزاری مراسم عقد و ازدواج در فضای باز صورت میگیرد. سرو نوشیدنی بسیار مهم است. اگر این مراسم در فصل گرم سال صورت میگیرد به دلیل تابش آفتاب در ساعات پایانی روز و همچنین گرمای هوا در طول شب، سرو نوشیدنی و خوراکی های خنک بسیار پراهمیت است تا مهمانان از حضور در هوای نسبتا گرم اذیت نشوند. همچنین دارا بودن سایه بان می تواند مانع از تابش مستقیم آفتاب شود.

از سوی دیگر در صورتی که مراسم در فصول خنک سال برگزار می شود، می توان با پخش چای، دمنوش ها و نوشیدنی های گرم، بین مهمانان، سرمای هوا را تقلیل داد. استفاده از هیترها در فضای باز نیز می تواند مانع از برودت هوا نزدیک مهمانان شود و حضور در فضای باز را دلچسب تر کند.

طبخ و سرو صحیح غذا

در مراسمی که به صرف شام و شیرینی برگزار می شود، سرو صحیح شام یکی از اصلی ترین اولویت ها می باشد. فضای باز و وزش باد می تواند باعث از دهان افتادن غذا شده و آنرا به سرعت سرد کند. در نتیجه می بایست در این خصوص تعابیری اندیشیده شود. در صورتی که سرو غذا به صورت سلف سرویس صورت میگیرد، از آنجایی که تعداد مهمان های حاضر در سف بالا می باشد، معمولا از ظرف های بسیار بزرگ جهت نگه داری خورش و برنج استفاده می شود که زیر آن به وسیله یک هیتر و یا شمع های کوچک همواره گرم نگه داشته می شود.

در صورتی که غذا به صورت میز به میز مورد سرو قرار می گیرد. معمولا از ظروف نسبتا بزرگی استفاده می شود که زیر آنها شمع وجود دارد و تا زمان مصرف غذا روشن می ماند. در این صورت، چون غذا نسبت تعداد افراد حاضر بر هر میز سرو می شود، غذا دیرتر خنک می شود و به موقع توسط مهمانان مورد استفاده قرار می گیرد.